Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner naglowek maj 2019-01 

 

Przedstawiamy oficjalny plan przebiegu kampanii Bohater Chorągwi

logo-KBCh-nowe-w1-01Druhny i Druhowie!

  Prezentujemy oficjalny program przebiegu naszej chorągwianej kampanii bohater. Wkrótce Naczelnik ZHP ogłosi jej oficjalne otwarcie, tymczasem zachęcamy, aby każdy drużynowy, hufcowy oraz instruktor chorągwi zapoznał się z przygotowanym w wyniku szerokich konsultacji przeprowadzonych przez władze chorągwi z instruktorami i funkcyjnymi naszej chorągwi planem zdobycia imienia dh. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej. Zadania realizujemy na poziomie drużyn, hufca i chorągwi zgodnie z załączonym regulaminem do czerwca 2017 - TUTAJ.

  Przypominamy, że obie władze chorągwi, zarówno Rada jak i Komenda Chorągwi zatwierdziły w formie uchwał własnych poniższy plan, a bohater został wybrany przez demokratyczną procedurę opracowaną dla tej kampanii. Realizacja założonego planu to także bezpośrednia odpowiedź na wolę Zjazdu Nadzwyczajnego Chorągwi, zatem wykonanie przyjętych tutaj zadań to jednocześnie spełnienie woli nas wszystkich, ale także statutowych władz ZHP naszej chorągwi, w tym tej najwyższej czyli Zjazdu Chorągwi. Liczymy, że Wasze zaangażowanie i instruktorska postawa oraz nasza wspólna praca pozwoli naszej chorągwi zdobyć imię wielkiej instruktorki ZHP jaką była dh. Olga.

Komenda i Rada Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Kampania Bohater - apel Rady Chorągwi

KAMPANIA-page-001Druhny i Druhowie!

Rada chorągwi zwraca się do wszystkich drużynowych, komendantów hufców, członków władz hufców oraz chorągwi, a także instruktorów mających przydział do hufców działających na terenie naszej chorągwi, o wyrażenie swojej opinii na temat zadań przewidzianych przez radę na czas trwania kampanii o imię dh. hm. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej. Zadania te wspólnie będziemy realizować już od września. Rada oficjalnie zatwierdzi je na spotkaniu 17.09.2016.
Prosimy, abyście do 31 sierpnia br. wypełnili ten formularz
(przekazali go także do swoich drużynowych na grupach/fanpage'ach/strona hufców) i pozwolili nam poznać Wasze zdanie na temat przygotowanej kampanii. Prosimy potraktować sprawę poważnie, jako, że to sam zjazd chorągwi zobowiązał władze chorągwiane tej kadencji do realizacji kampanii bohater. Konsultacja to sposób realnego wpłynięcia na projekt rady, tak aby zadania które każdy z nas będzie musiał zrealizować w nadchodzącym roku były de facto z woli całej wspólnoty harcerskiej Ziemi Lubuskiej ZHP. Znajdźcie więc troszkę czasu i prześlijcie nam swoją opinię na najważniejsze wydarzenie tej kadencji, abyśmy gdy spotkamy się na Zlocie Chorągwi z dumą mogli powiedzieć, że wspólnymi siłami zdobyliśmy imię dh. Oleńki. Niech program kampanii będzie dziełem nas wszystkich.
Z całego serca o to proszę i liczę na Druhen/Druhów pomoc.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

Przewodniczący Rady Chorągwi

   phm. Mariusz Paweł Groblica 

Link do wzięcia udziału ws. ostatecznego kształtu kampanii bohater chorągwi TUTAJ 

Rozkaz specjalny Komendanta Choragwi

Związek Harcerstwa Polskiego                                  Zielona Góra, 30 marca 2016 r.
               Komendant
 
  Chorągwi Ziemi Lubuskiej

Rozkaz specjalny S1/2016

Druhny i druhowie

Podaję do wiadomości, że w wyniku głosowania podstawowych jednostek organizacyjnych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP na  bohatera naszej Chorągwi największą liczbę głosów otrzymała Druhna:

Olga Drahonowska-Małkowska

Druhna Olga Drahonowska-Małkowska (01.09.1888 – 15.01.1979) jest jedną z największych postaci polskiego harcerstwa. Olga Drahonowska objęła pierwszą żeńską drużynę skautową we Lwowie. Była również pierwszą komendantką skautek w Naczelnej Komendzie Skautowej w latach 1911-1912. Założyła harcerstwo w Zakopanem. Po przymusowej emigracji utworzyła drużyny na obczyźnie. W Polsce zainicjowała kursy instruktorskie, prowadziła również Szkołę Pracy Instruktorskiej i Pracy Harcerskiej. W 1927 roku władze ZHP obdarzyły ją godnością harcmistrzyni Rzeczypospolitej. Całe swoje życie związała z harcerstwem, pracą na rzecz dzieci i drugiego człowieka. Mówiła, że:

Skauting nie jest czymś, co się robi na obozie i zbiorkach, tylko jest to nowy sposób życia”

CZUWAJ!

hm. Artur Doliński

Biogram Druhny Olgi