Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner nagłówek 07 2019-01 

 

Zlot Hufca Słubice 2015 - Afryka

W dniach 19-21 czerwca odbył się Zlot Hufca Słubice 2015. Na tą ważną harcerską imprezę hufcową przybyły licznie drużyny z Hufca Słubice. Zlot rozpoczął uroczysty apel, a następnie świeczkowisko, przy którym zaśpiewane zostały najpiękniejsze piosenki harcerskie. Tematem tegorocznego zlotu była "Afryka" oraz wszystko co z nią związane z tym kontynentem.

Z piątku na sobotę na terenie Słubic odbyła się gra nocna. W czasie gry harcerze szukali flag państw Afryki. Ta gra z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich obecnych, ponieważ tak bardzo spodobała się harcerzom, że postanowili dołączyć do nich nawet zuchy. Następnego dnia z samego rana spotkała nas miła atrakcja, był to rejs po Odrze statkiem "ZEFIR". Mieliśmy okazję poczuć się choć przez chwilę jak w afrykańskiej puszczy. Po rejsie harcerze i zuchy udali się na wędrówkę po Afryce.Dla harcerzy najciekawszy okazał się Madagaskar, gdzie piekli ciasto chapati. Natomiast zuchom najbardziej do gustu przypadła Afryka Południowa, gdzie z niepotrzebnych rzeczy robiły własnoręczną zabawkę. Podczas wędrówki nie zabrakło i ulewnych, afrykańskich deszczów, jednak nie przeszkodziły one w dalszym zwiedzaniu Afryki. Po powrocie do bazy nastąpiło przygotowanie do wieczoru afrykańskiego. Każda z drużyn już wcześniej wylosowała temat związany z Afryką. Dzięki temu podczas afrykańskiego wieczoru drużyny wzajemnie dzieliły się zdobytą wiedzą na temat tradycji, muzyki, kina oraz potraw afrykańskich. Uwieńczeniem wieczoru były afrykańskie tańce oraz wspólna nauka języka swahili.  To jednak nie był koniec dnia pełnego wrażeń. W nocy z soboty na niedzielę 8 osób uroczyście złożyło przyrzeczenie harcerskie. Dzięki temu wstąpiły do grona prawdziwych harcerzy. Ostatniego dnia rano odbył się apel kończący nasz wspaniały zlot hufca. Zwycięzcami okazały się wszystkie drużyny, które przybyły na Zlot Hufca Słubice 2015. Afrykę opuściliśmy z uśmiechami na twarzy i głową pełną wspomnień. Fotorelacja

Nadesłała: Drużynowa 5 GZ "Dzielne Orły" pwd. Agata Ilcewicz-Kryger HO

 

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

dokumentacja hal

NIW TABLICZKA www

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

radio logo pelne czarne