Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner nagłówek 07 2019-01 

 

Święto Niepodległości w Hufcu Słubice

5 DH „Krąg” i 5 GZ „Dzielne Orły” 95 rocznicę odzyskania niepodległości zaczęły świętować 6 listopada, przez wzięcie udziału w akcji społecznej, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego - "Mamy Niepodległą!". Harcerze i zuchy z Hufca Słubice wysłali 100 kartek pocztowych do ludzi w całej Polsce.

Dnia 11 listopada 5 GZ „Dzielne Orły” i 5 DH „Krąg” wzięły udział w uroczystej Mszy w intencji naszego kraju. Po skończonej Mszy odbyły się podchody z okazji „Święta Niepodległości”, w której udział wzięły zuchy z 5 GZ „Dzielne Orły”. Podczas podchodów zuchy poznały losy ludzi wywiezionych na Sybir oraz poległych żołnierzy w II Wojnie Światowej. Następnie dzieci wykonały znalezione wcześniej zadania, które związane były z historią Polski.

W godzinach wieczornych miała miejsce wieczornica z okazji 11 listopada, którą zorganizowała 5 DH „Krąg”. Wieczornica zatytułowana była „Harcerze dawniej i dziś”. Młodzi ludzie mieli okazję przenieść się do czasów Polski walczącej i poznać tamtejszych harcerzy. Po czym każdy harcerz z 5 DH „Krąg” próbował wyobrazić sobie siebie walczącego za ojczyznę. Ponadto każdy przedstawił, czym dla niego jest: niepodległość i patriotyzm.

Wszyscy spędzili niesamowicie czas w gronie harcerskim. Zwieńczeniem wszystkiego było uczczenie pamięci poległych w czasie II Wojny Światowej przez zapalenie zniczy i postawienie ich pod pomnikiem oraz złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez druhnę. Fotorelacja

   Tekst: pwd Agata Ilcewicz

Zdjęcia: pwd Marek Kryger HO

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

dokumentacja hal

NIW TABLICZKA www

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

radio logo pelne czarne