Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

baner-naglowek-10-2019 02 

 

Witnicki Szczep WICINA zaprasza

05-1Witnicka_Druzyna

1 Witnicka Drużyna Harcerska „WICINA” powstała w 1990r. w październiku. Na początku była to gromada zuchowa, do której należeli sami chłopcy. Potem, tak gdzieś po roku przewagę miały dziewczyny. Ok 1993r. sprawy te się unormowały. 

logo1a

Nazywaliśmy się „Wesołe Ptysie”. Gdy małe zuszki dorosły i zmądrzały (jak mówi piosenka) stały się harcerzami i nazwa „Wesołe Ptysie” niezbyt pasowała do mądrych, wyszkolonych, wyrośniętych i przypakowanych harcerzy z czwartej klasy. 
 W tym czasie rozsypał się witnicki Hufiec, a potem szczep, który nosił nazwę Wicina. I my tą nazwę przejęliśmy, gdyż byliśmy jedyną drużyną harcerską i zuchową w Witnicy. Zostaliśmy przyłączeni do Hufca Gorzów. Od tamtej pory nawiązała się współpraca z gorzowskimi drużynami. Zawsze byliśmy mocną drużyną, mającą swoje tradycje i zwyczaje, i często pokazywaliśmy się w różnych regionach Polski. Współpracowaliśmy z różnymi drużynami, z którymi odwiedzaliśmy się nawzajem (Kostrzyn, Gorzów, Słubice, Myślibórz, Dębno, Skwierzyna, Żary, Żagań, Zielona Góra i wiele innych mniejszych miejscowości), więc jak organizowaliśmy imprezy, a w historii zapisało się ich wiele, najbardziej tzn. WINO, czyli Witnicka Impreza Na Orientację, to przybywało do nas wiele drużyn z różnych regionów.

wyd-2-styczen

wyd-3-luty
  wyd-12-listopad

01-1_Witnicka_DH

03-22_Witnicka_GZ

02-2_Witnicka_GZ Dzięki wsparciu różnych środowisk (dyrekcji szkoły, urzędu miasta, hufca, rodziców) i mozolnej pracy instruktorów, dzięki szkoleń młodej kadry, harcerstwo na naszych terenach na nowo rozkwita.
Z miesiąca na miesiąc przybywało na zbiórkach dzieci, wiec postanowiliśmy podzielić naszą 1WDHiZ „Wicina” na 3 mniejsze jednostki. Obecnie mamy 2 gromady zuchowe (2 WGZ „Tańczące płomyki” oraz 22 WGZ „Leśne iskierki” i jedna drużynę harcerską (1WDH „WICINA”), które od stycznia 2013r jednoczą się tworząc zmartwychwstały szczep WICINA.

 Zapraszam do odwiedzenia naszej podstrony internetowej na której umieszczamy aktualne wydarzenia w naszym Szczepie: kliknij TUTAJ 

phm. Anna Więcławska

  napis-ZHP_DSC08475   04-Witnicki_Szczep_Wicina   napis-Wicina_DSC08485

                                         napis-Zero_DSC08471  wyd-4-marzec

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

NIW TABLICZKA www

baner boczny-2020-w04z

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01