Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018lato-01 

 

hm. Bogdan Szafrański odszedł na wieczną wartę

ZimagesCAB51FBH ogromnym bólem zawiadamiamy, że dzisiaj w nocy
                        odszedł na wieczną wartę

                                            Szafrański BogdanCzSz IMG 1786w2

hm. Bogdan Szafrański

Wielki Przyjaciel Lubuskiego Harcerstwa. W swojej pracy zawodowej  zawsze pomagał harcerzom. Mieliśmy w osobie Bogdana oparcie w Kuratorium Oświaty, nieocenioną pomoc otrzymywaliśmy od Niego kiedy był mecenasem i dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przytoku. Organizując zloty seniorów lubuskiego harcerstwa i Konferencje Harcmistrzowskie mogliśmy uczestniczyć w rozkwicie pałacu w Przytoku.
Od samego początku związany z Harcmistrzowskim  Kręgiem Instruktorskim "Czerwona Szpilka". Był duszą naszych zbiórek, w podziękowaniu za muzykę płynącą z Jego akordeonu, za wysoką kulturę osobistą, takt i szczery uśmiech zorganizowaliśmy Bogdanowi benefis. Następny będzie już po drugiej stronie
 

CZUWAJ DRUHU BOGDANIE!

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

*****

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 w czwartek 5 lipca 2018 roku na Cmentarzu Komunalnym (starym) w Zielonej Górze przy ul.Wrocławskiej.

*****

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w czwartek 5 lipca 2018 roku o godz.10:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przytoku.

*****

Majówka w Drzonowie

W przyjaznym Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie spotkali się seniorzy harcerscy. Tradycyjną Majówkę zorganizował Harcmistrzowski Krąg Instruktorskich "Czerwona Szpilka". Na zaproszenie do udziału w Majówce odpowiedzieli  także KI"Warta" i KI "Rodło". Prezentacji wystawy związanej ze 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości dokonał dyrektor Muzeum Piotr Dziedzic. Zgromadzone eksponaty wzbudziły duże zainteresowanie. Następnie przeszliśmy na planty i w otoczeniu sprzętu wojskowego przewodniczący Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego "CIVILITAS" - Dobiesław Barczyński zaprezentował  najnowszy projekt Stowarzyszenia - skierowany do seniorów - Seniorzy? Aktywni i Zdrowi!.
Seniorzy harcerscy rozmawiali także o przygotowaniach do Ogólnopolskiego Złazu Seniorów Harcerskich w Gdańsku i konferencji pt. "Młodzież w dążeniu do Niepodległości w latach 1914-1945" jaką HKI "Czerwona Szpilka "planuje zorganizować w październiku 2018 r.
Na zakończenie Majówki były życzenia i prezenty z okazji Dnia Matki oraz prawdziwa grochówka - jak przystało na "teren wojskowy".
Majówka zrealizowano ze środków Miasta Zielona Góra.

Fotorelacja

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Zaproszenie na MAJÓWKĘ do Drzonowa

2018-05-26 Majowka-CzSz -www

więcej informacji tutaj

Prosimy o potwierdzenie udziału dzwoniąc na nr 604 314 517.
Termin potwierdzenia do środy 23 maja 2018 roku.

Dzien Myśli Braterskiej

DMB-2018-04CzSz

Zbiórka Noworoczna HKI "Czerwona Szpilka"

2018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-0a-P10704392018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-3-P1070435W przyjaznej Bursie spotkali się członkowie Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka" aby podsumować stary 2017 rok i przyjąć plan pracy na Nowy Rok. Zbiórkę otworzył zespół Bursa Band 2.0, który w ciekawej i nowatorskiej aranżacji przedstawił kolędy i pastorałki. Następnie podzielono się opłatkiem, poświęconym przez ks.bp. seniora harcmistrza Adama Dyczkowskiego. Przewodniczący Kręgu hm. Leszek Kornosz podsumował rok 2017, w którym: pożegnaliśmy odchodzących na wieczną wartę hm. Bogdana Rejera, dh. Emilię Prędkiewicz. 

Czytaj więcej: Zbiórka Noworoczna HKI "Czerwona Szpilka"

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne