Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner naglowek 06-2019-00 

 

Noworoczna zbiórka


25 stycznia 2019 roku w zielonogórskiej Bursie odbyła się tradycyjna zbiórka HKI "Czerwona Szpilka". Noworoczne zbiórki Kręgu mają swoją tradycję i porządek. Przewodniczący  Kręgu zdaje roczne sprawozdanie z pracy, są prezenty i tradycyjne "co nie co". Na zbiórce gościliśmy pełnomocnika hm. Grzegorza Bazydło, który przedstawił aktualną sytuację Komendy Chorągwi ZHP. Później były śpiewy przy akompaniamencie gitary bp hm.Adama Dyczkowskiego. Noworczną zbiórkę zaszczycił bratni Krąg "Rodło" z Sulechowa.

Cała fotorelacja tutaj

hm. Kornosz Leszek
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

 

Przed uroczystościami Wszystkich Świętych ...

Jak co roku groby instruktorów harcerskich odwiedzili członkowie HKI "Czerwona Szpilka". Charakterystyczna chorągiewka biało-czerwona pojawiła się na obydwu cmentarzach Zielonej Góry, Starym i Nowym. Przy każdym grobie snuto wspomnienia i zapalono znicz.

 hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Instruktorskie zaduszki

1 zaduszki  znicz Najważniejsze we wspomnieniach jest to,
żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać.
Terry Prachett
 

Od lat, w przeddzień Święta Wszystkich Zmarłych, członkowie HKI "Czerwona Szpilka" zapraszają na spacer po alejach zielonogórskiego cmentarza podczas, którego odwiedzimy nasze Druhny i Druhów. 

Zbiórka 31 X 2018 r.o godz.10,00 przy drugiej bramie..

Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"
hm. Leszek Kornosz
 

"Czerwona Szpilka" na Zlocie Hufca Zielona Góra ZHP

CzSz-na-Zlocie-Hufca ZG-00-20181006 204621...Było nam bardzo miło gościć na zlocie pełnego harcerstwa, odżyły nasze  wspomnienia, jesteśmy zbudowani rozmowami z zielonogórskimi i gubińskimi harcerzami.... to najczęściej wyrażane przez instruktorów HKI opinie o spotkaniu pokoleń na Zlocie Hufca Zielona Góra ZHP. W siedmiu kręgach harcerze mieli możliwość wysłuchania gawęd harcerskich seniorów o ich refleksjach na temat rocznicy Odzyskania Niepodległości. Były zatem gawędy o rodzicach seniorów, którzy byli światkami tej wspaniałej chwili, były wiersze Adama Asnyka i  refleksje na temat rocznicy 100 lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Wszystko w atmosferze wielopokoleniowego braterstwa.

Zlot odbył się na terenie przyjaznej harcerstwu Szkoły Podstawowej Nr 18.
Instruktorów HKI, którzy przybyli do Hydrozagadki bardzo przepraszamy za brak powiadomienia o zmianie miejsca.
Fotorelacja:

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI „Czerwona Szpilka”

Gawędy o pogodzie druha Ryszarda

2018-10-02-Gawedy-o-pogodzie-00-FB429703372 X 2018 r. w sali im. Janusza Koniusza WiMBP w Zielonej Górze odbył się wieczór autorski hm. Ryszarda Krassowskiego autora książki "Gawędy o pogodzie".
Zanim wysłuchaliśmy barwnych gawęd o pogodzie byliśmy świadkami niecodziennej uroczystości, druh Ryszard z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odebrał Złoty Medal - Nagrodę Prezydenta jako wyrazy uznania za osiągnięcia mające znaczenie dla Miasta Zielona Góra.

GRATULUJEMY!

Po tej uroczystości płynęły juz tylko barwne opowieści o pogodzie. Spotkanie znakomicie prowadził red. Konrad Stanglewicz. Przypominamy, że książkę wydała Fundacja "Chorągwiana", która wspiera ludzi z pasją.

Na wieczorze obecni byli członkowie: Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka", Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przyjaciele i znajomi dh. Ryszarda. Książka jest dostępna w siedzibie KCH ZHP.

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI „Czerwona Szpilka”

Fotorelacja:

Czytaj więcej: Gawędy o pogodzie druha Ryszarda

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

NIW TABLICZKA www

Strony Hufcowe

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

radio logo pelne czarne